Menu
Alışveriş Sepetim
950 tl ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Barros Espresso Çekirdek Kolombiya & Brezilya - 250 gr

Barros Espresso Çekirdek Kolombiya & Brezilya - 250 gr
Barros Espresso Çekirdek Kolombiya & Brezilya - 250 gr
230,00TL
  • Stock: 176
  • Model: 24645

Mevcut Seçenekler:

Üstün Lezzet

Aroma: Limon ve Misket Limonu 

Gövde: 3/5

Asidite: 5/5

Bölge: Kolombiya, Brezilya

Tür: %100 Arabica Blend

İşlem: Yıkanmış 


Nasıl demlenir?

Filtre Kahve: Orta incelikte öğütülmüş kahvenin bir kayıt filtre aracılığıyla demlenmesine verilen isimdir.Bu demleme işlemi kayıt filtre kullanılan makinelerde kullanılır.Kahvenizi demlerken ideal lezzeti yakalamanız için makinenize 180ml su, 1 yemek kaşığı kahve koymanızı öneriyoruz. Kahve, taze demlendiğinde güzeldir, bunun için içeceğiniz fincan kadar kahve demleyiniz. 
French Press: Kalın öğütülmüş kahvenin bir metal filtre aracılığıyla preslenerek demlenmesine verilen isimdir. Demlemeye başlamadan önce presinize sıcak su koyunuz,cam ve metal bölümün ısınmasını sağlayınız. Kahvenizi demlerken ideal lezzeti yakalamanız için, 360ml suya 2 yemek kaşığı (20gr) kahve koymanızı öneriyoruz. Kahvenizi koyun ve sıcak su ekleyin. Metal filtreyi yerleştirin, 4 dakika demlenmesini bekleyin. Demlenen kahvenizi filtreleyip afiyetle içebilirsiniz.

Barros Coffee, iki farklı Güney Amerika ülkesi olan Kolombiya ve Brezilya’dan gelen kahve çekirdeklerinin karışımıdır. Bu ülkeler, dünya çapında en kaliteli kahve çekirdeklerinin yetiştirildiği yerler arasındadır ve Barros Espresso, bu ülkelerin her birinden özenle seçilen kahve çekirdeklerini içermektedir.

Kolombiya çekirdekleri, orta-yüksek rakımlarda yetiştirilen Arabica çeşidinden gelir ve tatlarında tatlılık ve meyvemsilik hissettirir. Mürdüm eriği, kahveye tatlılık ve hafif bir ekşi tat katarken, kakao ve fındık tonları, kahvenin zenginliğini artırır ve tatlarını dengelemeye yardımcı olur. Kahve çekirdekleri, yağlı ve zengin bir dokuya sahip olan orta derecede kavrulmuş bir kahveyle uyumlu bir tat profili oluşturmak için dikkatlice seçilir.

Brezilya çekirdekleri, dünya çapında en çok üretilen kahve çeşidi olan Arabica ve Robusta çeşitlerini karıştırır ve kahvenin gövdesini artırırken, tatlarında fındık ve çikolata gibi tonlar sağlar. Guatemala çekirdekleri, zengin ve kompleks tatlarla karakterize edilen orta derecede asitli bir Arabica çeşidinden gelir. Barros Espresso'nun karışımı, bu farklı çekirdeklerin özelliklerini dengeler ve zengin, yoğun bir espresso sunar. Barros Coffee mükemmel bir espresso, cappuccino veya latte yapmak için idealdir.